Olejek z drzewa herbacianego - poznaj jego właściwości
Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem zwalczającym wiele dolegliwości zdrowotnych. Nie tylko przepięknie pachnie, lecz także wykazuje szereg pozytywnych właściwości, które korzystnie wpływają na zdrowie całego organizmu. Jak stosować ten cudowny olejek aby wydobyć z niego naturalne działanie?
Olejek z drzewa eterycznego wydobywany jest z liści drzewa herbacianego, które występuje w Australii. Znany jest od setek lat, ze względu na bogactwo składników odżywczych oraz nadzwyczajne właściwości. Wykazuje zdolność gojenia ran oraz leczenia oparzeń. Olejek występuje w rzadkiej formie, która przyjmuje jasnożółty odcień. Zapach olejku herbacianego jest niezwykle mocny. Może służyć także jako odświeżacz powietrza.
Olejek herbaciany
Najważniejszymi zaletami działania olejku herbacianego jest jego przeciwzapalna oraz bakteriobójcza zdolność. Świetnie oddziałuje na skórę problematyczną, skłonną do trądziku oraz przetłuszczania się. Olejek bardzo szybko przenika przez skórę i trafia do najgłębszych jego warstw, odżywiając je od środka i wypełniając bogactwem cennych witamin oraz związków.
Olejek herbaciany jest niezwykle wszechstronnym środkiem, który znalazł wiele zastosowań. Najczęściej służy jednak jako naturalny kosmetyk, który wykazuje właściwości dezynfekujące, antyseptyczne oraz przeciwzapalne. Stosowany jest także w przypadku infekcji grzybiczych, ciężko gojących się ran oraz ukąszeń owadów.
Olejek z drzewa - cena
Ten naturalny kosmetyk bez większych trudności można dostać w aptece, punktach zielarskich a także niektórych drogeriach kosmetycznych. Z pewnością znajdzie się także w wielu sklepach internetowych. Ile kosztuje olejek herbaciany? Jego cena nie powinna przekraczać 20 zł. Wszystko jednak zależy od pojemności opakowania oraz producenta. Warto dodać, że olejek jest bardzo wydajny, ponieważ wystarczy nawet kilka jego kropel, aby móc cieszyć się jego naturalnymi właściwościami. Ponadto, jest to jedyny olejek, który może być stosowany bez rozcieńczania. Przed skorzystaniem z olejku należy zrobić próbę alergiczną na skórze, aby przekonać się, że produkt nie wywołuje żadnych skutków ubocznych i można go bezpiecznie stosować. Podczas poszukiwań najlepszego olejku herbacianego warto jest sprawdzić ofertę sklepów internetowych np:. https://domiuroda.pl/olejek-z-drzewa-herbacianego >>
Ten naturalny kosmetyk może być stosowany w wieloraki sposób. Najczęstsze sposoby wykorzystywania produktu to:
- Leczenie wyprysków - olejek należy rozcieńczyć, a następnie nanieść na miejsca, które wymagają leczenia np.: twarz, dekolt, szyja, ramiona czy plecy.
- Maseczki na twarz - glinka oraz olejek herbaciany to doskonałe połączenie, które zapobiega pojawieniu się niedoskonałości na skórze twarzy.
- Sauna na twarz - parówka na twarz z olejku eterycznego to znakomita metoda aby odświeżyć oraz oczyścić skórę.
- Zamiennik kremu - olejek herbaciany można wymieszać z innym olejem a następnie nałożyć na twarz i wmasowywać tak jak krem.
- Wzbogacenie kosmetyków - olejek można dodać do innych kosmetyków, codziennego użytku. Połączenie produktów wzmocni działanie olejku.
Olejek z drzewa herbacianego wykazuje szereg innych właściwości, np.: pomaga w leczeniu uciążliwego łupieżu oraz dolegliwości związanych z łojotokiem. Normalizuje pH skóry, dlatego hamuje wydzielanie sebum. Skóra głowy nie przetłuszcza się, a włosy wyglądają świeżo. Olejek ten wspomaga odbudowę naskórka pięt, który bardzo często ulega pęknięciom. Co więcej, stosowany jest także przy zapaleniu zatok, uporczywego kaszlu czy bolącym gardle. Ciekawostką może być fakt, że olejek herbaciany likwiduje opryszczkę i niweluje zajady. Osoby z nieświeżym oddechem polecają olejek, gdyż łagodzi od przykry zapach z ust.
Zobacz
Jak CBD wpływa na mięsnie?
W Polsce produkty CBD, które są wytwarzane z konopi włóknistych i zawierają mniej niż 0,2%...
Książki w wersji audio na siłownię
Już w starożytności sport uznawano za ważny element edukacji i przykładano do niego wielką...
Fast foody - dlaczego nie powinniśmy ich...
Fast foody to dania gotowe, szybkie posiłki i przekąski, które są dostępne niemal wszędzie...
Komentarze (0)