Polecamy

Ile kosztuje trener personalny?

Nowy rok – nowe postanowienia. Poznaj 5 najlepszych, które warto...

Styl życia

Nowy rok – nowe postanowienia. Poznaj 5 najlepszych, które warto wprowadzić w życie

Z okazji Nowego Roku lubimy wymyślać sobie postanowienia. Oczywiście jeden są gorsze, drugie lepsze, jednak nadal większość z nas ma problem z ich dotrzymywaniem. Na szczęście można wybrać takie, które przyczynią się do oszczędzania, ale i wpłyną na nasze zdrowie. Dlatego też w dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam 5 najlepszych postanowień, które warto  wprowadzić w życie.

Top 1: rzucenia palenia

Palenie to okropny nałóg, wszak nie tylko niezwykle negatywnie wpływa na zdrowie, ale i trzeba przyznać, że papierosy brzydko pachną, co oznacza, że i palący także. Swoją drogą papierosy są drogie, a wiec ich zakup może solidnie nadwyrężać domowy budżet. Jednak nadal najgorsze w paleniu papierosów jest to, że przez nie możecie się nabawić raka płuc, ale i gardła czy krtani, a to już nie przelewki. Dlatego dla siebie, swojego zdrowia, ale i portfela należy rzucić palenie papierosów. Tutaj mamy dla Was radę, a mianowicie nie ograniczajcie palenia, lecz rzućcie je od razu. Bardzo przydatne są plasterki nikotynowe czy gumy, ale znamy jeszcze jeden dobry patent. Otóż za każdym razem, gdy macie ochotę zapalić, zjedźcie kawałek jabłka. Papierosy nie smakują dobrze po jabłku, dzięki temu zwyczajnie nie będziecie mieli ochoty ich palić dalej, a swoja drogą jabłka są bardzo zdrowe, a to kolejny plus.

Top 2: aktywności fizyczna

Zazwyczaj jesteśmy leniwi, przynajmniej większość z nas, a przecież ruch to zdrowie, dlatego tak ważna jest aktywność fizyczna. Na pewno dobrym wyborem jest jazda na rowerze, bo daje ona dużo przyjemności, pozwala na utrzymanie smukłej sylwetki, a dodatkowo umożliwia zgubienie nadprogramowych kilogramów. Oczywiście trudno z dnia na dzień organizować długie wycieczki, nie mając specjalnie kondycji, ale i to można rozwiązać, wszak wystarczy tylko wybrać rower elektryczny. Dzięki temu, że taki jednoślad ma silnik, ma też wspomaganie. Za każdym razem, gdy się zmęczycie możecie go uruchomić i wtedy jazda nie będzie dla Was obciążająca, a gdy kondycja się poprawi, to i wspomagania nie będziecie potrzebować. 

Top 3: zdrowa dieta

Często dietę rozumiemy jako ograniczenie jedzenia, a to duży błąd. Otóż zdrowa dieta to zmiana nawyków żywieniowych, dzięki którym schudniecie bądź utrzymacie pożądaną sylwetkę. Zdrowa dieta to taka oparta na naturalnych produktach, a więc nieprzetworzonych. Stąd jedzenie śmieciowe jest całkowicie zabronione, podobnie zresztą jak kolorowe napoje gazowane. Na pewno każdy jadłospis powinien być bogaty przede wszystkim w warzywa, następnie produkty zbożowe, pełnoziarniste, a także makarony, ryże i kasze. Warto też jadać owoce i ograniczyć spożywanie białego cukru, a jeżeli to możliwe, to warto go wyeliminować. Pamiętajcie także, że ograniczenie bądź co gorsza niespożywanie produktów z glutenem może być dla Was bardzo szkodliwe, a więc jeżeli nie macie celiakii, to gluten jest dla Was dobry.Top 4: coś dla siebie

Zazwyczaj robimy wszystko dla innych, dla rodziny, przyjaciół, a nawet znajomych, co skutkuje tym, że nie mamy czasu dla siebie i my sami spadami na dalszy plan. Owszem warto zawsze służyć radą, a nawet pomocą, ale też nie można zapominać o sobie. Stąd też każdego dnia warto znaleźć czas dla siebie, nie musi to być nawet godzina, lecz wystarczy pół godziny czy 15 minut, podczas których weźmiecie gorący prysznic czy kąpiel bez stresu i bez pośpiechu czy zjecie obiad bez patrzenia ciągle w telefon. 

Top 5: bądź miły dla siebie

Nasze ostatnie postanowienie dedykowane jest dla wszystkich, którzy zbyt dużo od siebie wymagają. Otóż radzimy Wam wyhamować i przestać oceniać się tak surowo. Nie należy także porównywać się do innych bądź co gorsza brać udziału w przysłowiowym wyścigu szczurów. Czas także na akceptacje samego siebie, z niedoskonałościami, wadami, ale bez tej ciągłej surowej oceny, co oznacza, że czas być dla siebie miłym. Niby to proste, ale i trudne zarazem, jednak zaakceptowanie siebie takimi jakimi jesteśmy sprawi, że odczuwanie szczęścia będzie zdecydowanie łatwiejsze. 

Oto nasze 5 propozycji. Najlepiej zrealizować każde postanowienie, a jeżeli nie macie takiego samozaparcia, to wybrać dwa bądź trzy i w 100% ich przestrzegać, bo warto – naprawdę  warto.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Uroginekologia: nowoczesne podejścia w leczeniu...

Uroginekologia, będąca podspecjalnością ginekologii i urologii, koncentruje się na...

Rowery marki Haibike - czym się charakteryzują?

W 1995 roku w mieście Schweinfurt pojawiła się marka Haibike. W kolejnym okresie marka...

Jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

Osoby stosujące soczewki kontaktowe powinni pamiętać o kilku zasadach - wówczas ich...