Polecamy

Korzeń łopianu – właściwości, działanie, zastosowanie

Jak jeść, by dobrze trenować. O odżywianiu w procesie...

Styl życia

Rowery marki Haibike - czym się charakteryzują?

W 1995 roku w mieście Schweinfurt pojawiła się marka Haibike. W kolejnym okresie marka rozwijała się pod względem technicznym, stając się przodującym producentem rowerów.

Rowery marki Haibike - czym się charakteryzują?

Marka Haibike jako pierwsza wdrożyła technologię odlewania grawitacyjnego. Haibike wykorzystuje specjalny proces produkcyjny. Ten proces odlewania wywodzi się z przemysłu motocyklowego i umożliwia produkcję złożonych komponentów, które są stabilne, precyzyjne, a jednocześnie bardzo lekkie. Już w 2011 Haibike rozszerza asortyment do 11 modeli, w tym eQ XDURO 29, eBike, który łączy w sobie dwa megatrendy: koła 29-calowe i eBike. Rowery Haibike są chętnie wykorzystywane przez zawodowych sportowców.

Znana i utalentowana niemiecka rowerzystka górska Sabine Spitz jeździ na Highbike. Sabina z powodzeniem rywalizuje w światowej elicie z nowym ProTeam Haibike. I pomimo wypadku na dość stromym odcinku toru, Sabine Spitz zdobywa srebro olimpijskie w Londynie na Haibike. Niemiecki kolarz Maximilian Semsch okrążył kontynent australijski na swoim trekkingu XDURO. Pierwsza tego rodzaju trasa „Around OZ” obejmowała prawie 10 000 mil, co czyni ją najdłuższą trasą we współczesnej historii eBike. Podczas jazdy rower, który nie wykazał żadnych uszkodzeń poza dwoma złamanymi szprychami.

Firma oferuje też górskie rowery elektryczne. AllMountain eBike, wyznaczył trend dla e-rowerów o dużym skoku ze skokiem zawieszenia 150 mm. Na targach Eurobike, Haibike zaprezentował aż 37 modeli. Wprowadzono również wiele zmian technicznych: nowy układ napędowy i całkowicie nowa aluminiowa rama. Rowery Haibike mogą pochwalić się nowoczesnymi cechami konstrukcyjnymi: podwójnie wygiętą rurą, płytą SkidPlate i pochyłym kanałem zawieszenia.

Rowery Haibike są wyposażone w element, SkidPlate, wykonany z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego, chroni silnik przed uszkodzeniami i zadrapaniami. Haibike jest pierwszym producentem na świecie, który wprowadził ten komponent do linii XDURO. Dodatkowo Haibike integruje elementy systemu Bosch z ramą, zmniejszając rozmiar optyczny silnika o 38%. Wszystkie komponenty są zintegrowane optycznie, ale pozostają widoczne jako elementy tworzące.

Rower Haibike

Kilka słów o marce

Powstała w 1996 roku firma Haibike, mimo stosunkowo krótkiej historii, zajmuje dziś wiodącą pozycję na rynku rozwoju i sprzedaży zaawansowanego sprzętu rowerowego. Niemiecka firma WINORA Group, do której należy znana już na całym świecie marka haibike, stawiająca na jakość i nowoczesne technologie, zdołała przyciągnąć uwagę rowerzystów na całym świecie. Firma pozycjonuje się jako producent profesjonalnych modeli rowerów różnego typu. Produkcja i rozwój opierały się na zasadach pełnej zgodności modeli z nowoczesnymi potrzebami: niezawodności, wygody, trwałości i jakości.

Firma zwraca szczególną uwagę na jakość swoich produktów, nowoczesną technologię i różnorodne systemy sterowania oraz zaawansowany napęd elektroniczny. Dzięki temu rowery firmy są stylowe i wytrzymałe. Umieszczenie ekranu komputera w mostku nie jest już rewolucyjnym pomysłem, ale wprowadzenie Systemu Modular Rail i Koncepcji Baterii InTube w 2017 roku wpłynęło na możliwości i wygląd topowych rowerów Haibike. Magnetyczne mocowanie Modular Rail System, zintegrowane z rurą dolną, umożliwia szybki montaż beczek i koszyków na bidon do roweru, a także opcjonalnego akumulatora TheRangeExtender.

Firmie udało się osiągnąć światowe uznanie już w pierwszych etapach  działalności. Wszystko to  dzięki wykorzystaniu nowoczesnej bazy inżynierskiej, przedstawieniu dużego asortymentu i niemieckiej perfekcji. Oferta dotyczy profesjonalnych modeli wyścigowych, uznanych przez przodujące zespoły i kierowców, rowery z pełnym zawieszeniem, a także górskie, modele dla dzieci, fatbike'i, rowery elektryczne i wiele innych. Dzięki temu firma jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego rowerzysty, zarówno amatora, jak i zawodowca.

Co charakteryzuje rowery Haibike?

Do zalet niemieckiego rowerów producenta można zaliczyć:

  • - Duży wybór modeli na każdy gust.
  • - Wysoka jakość produkcji i zastosowanie zaawansowanych technologii.
  • - Niepowtarzalny design i oryginalny styl.
  • - Przystępna polityka cenowa w porównaniu z konkurencją.
  • - Podwyższony poziom komfortu każdego modelu.

Haibike to marka, która przełamała stereotypy i dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Rowery (bez materiałów eksploatacyjnych) objęte są 2-letnią gwarancją, a rama 5-letnią gwarancją od daty pierwszej sprzedaży. Jednak ze względu na swoją odporność na uszkodzenia i zniszczenia wynikające z codziennego użytkowania, rowery tej marki mogą nam posłużyć nawet przez kilkanaście lat.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Uroginekologia: nowoczesne podejścia w leczeniu...

Uroginekologia, będąca podspecjalnością ginekologii i urologii, koncentruje się na...

Jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

Osoby stosujące soczewki kontaktowe powinni pamiętać o kilku zasadach - wówczas ich...

Wybór kołdry obciążeniowej w 4 krokach

Kołdra obciążeniowa to innowacyjne połączenie standardowej kołdry z terapeutycznym zacięciem...