Polecamy

Bielizna termoaktywna dla biegaczy

Czym jest orbitrek?

Fit Porady

Jak spalić dużo kalorii w krótkim czasie? Poznaj 5 najlepszych sposobów!

Nie ma chyba osoby, która nie cochałaby spalić dużej ilości kalorii w jak najkrótszym czasie. Jak jednak tego dokonać? Okazuje się, że jest kilka aktywności fizycznych, które pozwolą na realizację tego celu.

Wszyscy chcą uprawiać sport, który nie męczy, a przy tym pozwala w bardzo krótkim czasie spalić dużą ilość kalorii. Jednak nie ma idealnego rozwiązania, każdy sukces jest tak naprawdę okupiony ciężką pracą. Jeśli komuś rzeczywiście zależy na szybkiej utracie wagi, musi najpierw podjąć się sporego wysiłku fizycznego. Tylko w ten sposób można pozbyć się zbędnych kilogramów i spalić w krótkim czasie dużą ilość kalorii.

O jakich aktywnościach fizycznych w tym przypadku mowa? Jak ćwiczyć, aby szybko schudnąć? Osoby, które podejmą wyzwanie pierwsze rezultaty powinny zauważyć już po zaledwie dwóch tygodniach. Nie będzie to jednak tylko utrata nadprogramowych kilogramów, ale również poprawa samopoczucia, zwiększenie wydolności organizmu i rozwinięcie się masy mięśniowej. Ciało zacznie się zmieniać nie do poznania.

Jak można skutecznie spalić dużo kalorii w krótkim czasie?

1. Postaw na trening aerobowy

W trakcie treningu aerobowego pracują wszystkie mięśnie i spala się dużą ilość kalorii. Jeśli efekty mają być długofalowe i celem jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów trening aerobowy jest obowiązkowy. Należy włączyć go do swoich codziennych obowiązków.

2. Nie rezygnuj z interwałów

Interwały to zdecydowanie najlepszy sposób na poprawienie metabolizmu i kondycji fizycznej organizmu. Tak zwane treningi interwałowe nie są długie, bo trwają około 20 minut, ale podnoszą tempo do maksymalnego poziomu. Spalane są wówczas setki kalorii. Taki trening dobrze jest wykonywać co najmniej dwa razy w tygodniu.

Sposoby progresji treningowej

3. Zwiększaj obciążenie

Tylko w taki sposób można doprowadzić swoje mięśnie do prawdziwego zmęczenia. Należy pamiętać o tym, że ciało jest przyzwyczajone do pracy z własnym obciążeniem. Dopiero więc jego zwiększenie wymusza naprawdę intensywny wysiłek, a więc spalenie dużej ilości kalorii.

4. Zacznij trenować tabatę

To trwający zaledwie 4,5 minuty trening interwałowy, który daje naprawdę spory wycisk. W jego czasie można spalić 150 kalorii. Wykonywać go można nawet kilka razy dziennie. Efekty są doskonałe i szybko widoczne.

5. Uwierz w siebie

Podczas każdego treningu - aerobowego, treningu siłowego czy treningu interwałowego mimo odczuwania ogromnego wysiłku próbuj przekraczać własne granice i wytrzymać odrobinę dłużej niż to się wydaje możliwe. To najlepszy sposób na poprawę wydolności swojego organizmu i podkręcenie metabolizmu do naprawdę wysokich wartości. Efekty przyjdą zaskakująco szybko.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Spodnie do biegania – jakie wybrać, aby...

Każdy świadomy miłośnik biegania doskonale zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie dla...

Jak wyposażyć siłownię?

​Niezależnie od tego, czy zamierzasz odświeżyć wyposażenie siłowni, czy zbudować je od...

Dlaczego warto zdecydować się na suplementację...

Podobnie jak potas, sód i wapń, magnez jest ważnym elektrolitem, wspierającym mięśnie, kości...