Polecamy

Jak spalić dużo kalorii w krótkim czasie? Poznaj 5 najlepszych...

Jak dobrać obciążenie treningowe?

Diety

Ile soku z granatu należy pić?

Korzystny wpływ grantu na zdrowie znany był już w starożytności. Granat zawiera duże ilości antyoksydantów, które mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Najwygodniejszym sposobem na włączenie do swojej diety wszystkich cennych substancji znajdujących się w granacie jest picie soku z tego owocu. W ten sposób można uniknąć kłopotliwego obierania granatu i wyjmowania nasionek. Zalecane spożycie soku wynosi zazwyczaj około 150 ml dziennie.

Właściwości soku z granatu

Największą zaletą soku z tego owocu jest duża zawartość przeciwutleniaczy, czyli substancji, które wykazują działanie przeciwrakowe. Z tego powodu stanowi on istotny element profilaktyki antynowotworowej. Zapobiega mutacjom, które powodują przemianę zdrowych komórek w komórki rakowe. Charakteryzuje się również bardzo wysokim współczynnikiem ORAC, co oznacza, że wykazuje wyjątkowo silne właściwości przeciwutleniające. Substancje znajdujące się w soku z granatu chronią ściany naczyń krwionośnych przed odkładaniem się blaszki miażdżycowej. Zwiększają wrażliwość komórek na insulinę oraz zmniejszają stany zapalne. Sok z granatu polecany jest kobietom w okresie menopauzy, ponieważ zawiera folikulinę, która jest naturalną formą estrogenu. Jest uznawany za symbol płodności oraz afrodyzjak.

Ile soku z granatu pić dziennie?

Sok z granatu ma dosyć cierpki smak, więc można stosować go jako dodatek do innych owoców. Sprawdzi się jako składnik różnych dań oraz koktajli odchudzających. Ponieważ sok z granatu nie jest lekiem, nie ma ścisłych zaleceń dotyczących jego spożywania, w tym również dokładnej ilości, jaką należy wypijać.

Owoce granatu

Zazwyczaj zaleca się picie porcji 50 ml 2-3 razy dziennie. Dobrym pomysłem jest systematyczne spożywanie tej ilości soku przez kilkanaście dni. Przeprowadzenie takiej kuracji przyniesie najlepsze rezultaty i pozwoli odczuć w pełni wszystkie korzystne właściwości tego owocu.

Jak przygotować sok z granatu?

Sok z granatu to produkt, który można bez problemu kupić w aptece i jest dostępny w stosunkowo umiarkowanej cenie. Opakowanie soku zazwyczaj kosztuje kilkanaście złotych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby przygotować samodzielnie w domu świeży sok. Nie jest to trudne zadanie. Zrobienie smacznego soku z granatu nie jest skomplikowane i nie wymaga używania żadnych urządzeń.

W tym celu wystarczy wyjąć wszystkie nasionka znajdujące się wewnątrz owocu i umieścić je w woreczku. Aby uzyskać sok, nasiona dokładnie rozgniata się, na przykład przy pomocy wałka do ciasta lub tłuczka do mięsa. Następnie konieczne jest przecedzenie soku, żeby oddzielić pozostałości skórki oraz białego miąższu. Najlepiej użyć sitka o małych oczkach, co pozwoli na dobre oczyszczenie napoju ze wszystkich resztek. Sok z granatu najlepiej smakuje zaraz po wyciśnięciu, więc najlepiej przygotowywać go na bieżąco.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Trzy mity na temat diety odchudzającej

​ Czy dieta odchudzająca musi polegać na katorżniczych wyrzeczeniach każdego dnia? Czy...

Co zjeść po treningu?

​ Dużo mówi się o piciu wody w trakcie ćwiczeń i po ich zakończeniu, jednak równie...

Dieta pudełkowa – detoks po obfitych wakacjach

            Wakacje – czas...