Polecamy

Bieganie może zmienić mózg i ciało. Oto 8 najważniejszych...

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o siłowni, a wstydzimy się...

Styl życia

Wybór kołdry obciążeniowej w 4 krokach

Kołdra obciążeniowa to innowacyjne połączenie standardowej kołdry z terapeutycznym zacięciem i prozdrowotnym działaniem. Ciężar kołdry okrywa organizm, z powodzeniem radząc sobie z łagodzeniem stanów rozdrażnienia. Kołdra obciążeniowa zatroszczy się o Twój sen i zszargane przez stres nerwy. Pomoże załagodzić objawy bólowe towarzyszące różnym schorzeniom, np. zespołowi niespokojnych nóg czy fibromialgii. Poprawi nastrój dzięki zwiększonej przez organizm produkcji serotoniny i ułatwi głęboki sen w związku ze wzmożonym wytwarzaniem melatoniny. Polepszy także odczuwanie bodźców zewnętrznych, a to wszystko za sprawą przyjemnego nacisku na receptory skrywane w ciele. Kołdra obciążeniowa może stanowić złoty środek na wiele dolegliwości, dlatego warto dać jej szansę zrewolucjonizować swoją codzienność. Jaką kołdrę warto wybrać na start?

Czym się kierować przy wyborze?

Kołdrę obciążeniową wybieramy pod kątem czterech parametrów:

  • - wagi
  • - wielkości
  • - wyboru miejsca zakupu
  • - modelu.

Krok 1 – Waga

Ze względu na właściwości terapeutyczne kołdry obciążeniowej, warto jej masę omówić ze specjalistą. Każdy użytkownik ma swoje wyjątkowe potrzeby i predyspozycje, a konsultacja pomaga je odpowiednio nazwać oraz zaspokoić. Zwykle kołdra obciążeniowa stanowi 10-15% wagi docelowego konsumenta. W wyjątkowych sytuacjach (szczególnie w przypadku dzieci) przedział ten może nieznacznie się zmieniać w obie strony. Jeżeli kupujemy kołdrę na własną rękę bez konsultacji z terapeutą, należałoby trzymać się tych ram.

Krok 2 – Wielkość

Waga jest dostosowywana pod konkretnego odbiorcę i podobnie powinno być z wielkością. Nie należy się więc sugerować wymiarami łóżka, a raczej kierować się swoim wzrostem, a także budową ciała.

Krok 3 – Wybór miejsca zakupu

Kołdra obciążeniowa to wyrób medyczny. Trzeba mieć to na uwadze przy zakupach. Produkt o właściwościach prozdrowotnych nabyty w przypadkowym miejscu może przynosić zupełnie odmienne skutki od tych oczekiwanych. Przy wyborze kierujmy się zatem przede wszystkim rozsądkiem, a nie ceną. Wybierajmy sprawdzone miejsca, godne zaufania i polecane przez innych klientów. Największą motywacją niech będzie najwyższa jakość produktów, która przekłada się na działanie kołder. Takie znaleźć można w Senso-Rex™. Ręcznie szyte, z certyfikowanych surowców i gwarancją bezpieczeństwa akcesoria będą długoletnią inwestycją w zdrowie.

Krok 4 – Model

Dla początkujących swoją przygodę z kołdrami obciążeniowymi rekomendowany jest model Basic Gravity® Blanket. Posiada wszystko czego potrzeba, aby przekonać się o dobroczynnym działaniu produktu. Ze względu na rozmieszczenie gramatury drobnoziarnistych szklanych perełek w specjalnie szytych komorach, kołdra jest elastyczna. Taki rozkład umożliwia kontrolowane przesuwanie się ciężarków, dzięki czemu zostaje zachowana równomierna i wyważona stymulacja kończyn. Kołdra jest zbudowana z czterech warstw, dzięki czemu okrywa ciało przyjemnym ciepłem, a ciężar odczuwa się jako subtelny masaż. Poszewka wykonana w 100% z bawełny jest miła i delikatna w dotyku, a także antyalergiczna. Standardowy wkład i ocieplina wykonana jest w większości z bawełny, jednak odnajdziemy tam domieszkę poliestru. Jeżeli poszukujecie cieńszego i równie skutecznego wariantu, który mógłby zastąpić klasyczny koc, to polecamy model Senso Rex. Dostępny w wersji szarej, niebieskiej oraz ze zdobieniami w gwiazdki. Naturalna bawełna zapewnia bezpieczne korzystanie z kołdry alergikom, a w porównaniu do innych modeli Senso Rex kusi także swoją najniższą ceną.

Podsumowanie

Dobrze dopasowana kołdra ze sprawdzonego źródła może służyć przez wiele lat. Z jej skutecznego działania mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Warto przed jej zakupem sprawdzić u specjalisty, czy nie istnieją żadne przeciwskazania do jej stosowania. Wybór modelu poniekąd uzależniony jest od preferencji użytkownika, jednak ze względu na taki sam efekt działania, wszystkie spełnią się w roli terapeutycznego towarzysza.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Uroginekologia: nowoczesne podejścia w leczeniu...

Uroginekologia, będąca podspecjalnością ginekologii i urologii, koncentruje się na...

Rowery marki Haibike - czym się charakteryzują?

W 1995 roku w mieście Schweinfurt pojawiła się marka Haibike. W kolejnym okresie marka...

Jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

Osoby stosujące soczewki kontaktowe powinni pamiętać o kilku zasadach - wówczas ich...