Polecamy

Dieta ketogenna - co zjeść na obiad?

Olejek z oregano - poznaj jego właściwości

Strefa Beauty

Tampony, podpaski czy kubeczki menstruacyjne – co wybrać podczas miesiączki?

fot. materiały prasowe

Wybór artykułów higienicznych to bardzo indywidualna kwestia. W dzisiejszych czasach kobiety mogą korzystać podczas miesiączki z naprawdę wielu rozwiązań. Coraz większą popularnością cieszą się innowacyjne kubeczki menstruacyjne, kobiety od lat darzą zaufaniem tampony, a klasyczne podpaski nadal mają grono zagorzałych zwolenniczek. Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety – czas je poznać!

Kubeczki menstruacyjne – 100% higieny i komfortu

Prawdziwym hitem kilku ostatnich lat są kubeczki menstruacyjne, które zostały stworzone z myślą o wygodzie kobiet w trakcie miesiączki. Jest to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań, ponieważ kubeczek można używać wielokrotnie. Przy prawidłowej pielęgnacji produkt może posłużyć nawet przez dobrych kilka lat. I choć cena może wydawać się dość wysoka, to inwestycja zwróci się już po kilku miesiącach.

Na stronie gentleday.pl kubeczki menstruacyjne są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można bez problemu znaleźć produkt, który zapewni wygodę nawet na 8-12 godzin. Ogromną zaletą kubeczków jest także wysoki poziom higieny – krew nie wydostaje się poza zbiornik, nie ma też dostępu do powietrza oraz kontaktu z bakteriami. Jedyną wadą może być fakt, iż kubeczek wymaga czyszczenia po wyjęciu, co może być nieco problematyczne w przypadku miejsc publicznych.

Podpaski – produkt skrojony na miarę potrzeb

Podpaski nadal cieszą się nieprzemijającą popularnością, głównie ze względu na wygodę użytkowania i wymiany. Jest to także stosunkowo tanie i łatwe rozwiązanie, które nie wymaga absolutnie żadnej wprawy w aplikacji, w przeciwieństwie do tamponów i kubeczków menstruacyjnych. Sporo kobiet lubi podpaski, ponieważ może bez problemu wybrać kształt, rozmiar, stopień chłonności oraz zapach produktu.

Ten artykuł higieniczny nie sprawdzi się jednak w przypadku obfitych miesiączek, podczas których łatwo o przesiąkniecie krwi. Wadą podpasek jest właśnie to, że należy je bardzo często wymieniać, co może być problemem w trakcie podróży. Nie można również z nimi pływać czy też założyć obcisłych ubrań. Wiele kobiet skarży się również na szybkie powstawanie przykrego zapachu rozkładającej się krwi oraz odparzenia i podrażnienia.

Tampony – dyskrecja podczas podróży i treningu

Zdecydowana większość kobiet sięga obecnie po tampony. Jest to dość tanie i wygodne rozwiązanie, które umożliwia komfortowe podróże, uprawianie sportu czy też pływanie. Wymiana tamponów jest szybka i nie wymaga zbyt dużej wprawy, a prawidłowo zaaplikowany produkt jest bardzo dyskretny i niewyczuwalny.

Tampony chronią przed nieprzyjemnym zapachem i umożliwiają normalne funkcjonowanie podczas miesiączki, nie są jednak wolne od wad. Choć można je wymieniać znacznie rzadziej niż podpaski, to nadal nie mogą konkurować pod tym względem z kubeczkami menstruacyjnymi. Istnieje również niewielkie ryzyko wystąpienia zespołu wstrząsu toksycznego.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

4 zalety spodni dresowych

Współczesna moda staje się coraz bardziej otwarta na potrzeby konsumentów. Na topie są nie...

Olejek z oregano - poznaj jego właściwości

Od tysięcy lat liście oregano znajdowało zastosowanie w medycynie naturalnej i kosmetyce...

Kolagen: siła superhelisy

Termin „kolagen” pojawia się  w kosmetologii niemal tak często jak...