Polecamy

Jak na dłoni

Jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

Fitness

Pilates - poznaj jego efekty

​Treningi nie muszą być wyczerpujące, by przynosić spektakularne efekty. W ćwiczeniach znacznie ważniejsza są technika ich wykonywania, odpowiednia liczba powtórzeń i słuchanie własnego organizmu. Gdy odczuwa się brak sił na intensywnym cardio lub tabacie, dobrym wyborem jest pilates. Relaksujący trening sprawia, że samopoczucie ulega poprawie, a kondycja fizyczna utrzymuje się na zadowalającym poziomie. Dlaczego warto postawić na ćwiczenia pilates?

Dlaczego warto ćwiczyć pilates?

W celu zrozumienia, na czym polega pilates, powinno się napiąć wybrany mięsień. Jest to dość proste, jednak po kilkunastu powtórzeniach odczuwa się coraz większe zmęczenie pomimo niskiej intensywności treningu. Dzięki regularnemu napinaniu mięśnie głębokie stają się silniejsze i smuklejsze. Jednocześnie wzmocnienie mięśni poprawia kondycję fizyczną i sprawia, że organizm spala więcej kalorii ze względu na zwiększoną ilość tkanki mięśniowej. 

Pilates powoduje szybkie wzmocnienie mięśni wybranej partii ciała. Panie za pomocą ćwiczeń pilates budują smukłe i silne mięśnie ud oraz pośladki, a panowie rzeźbią mięśnie brzucha. Dodatkowo odpowiednio przemyślany system ćwiczeń podnosi elastyczność mięśni i zmniejsza ryzyko kontuzji podczas wykonywania treningów siłowych.

Regularnie wykonywane ćwiczenia są bezpieczne w każdym wieku. Pilates mogą ćwiczyć nawet osoby otyłe, ze słabą kondycją fizyczną, problemami ze stawami itp. Dzięki temu, że w pilatesie wykorzystuje się elementy jogi, ćwiczenia mają pozytywny wpływ na kręgosłup. Trening ogranicza dolegliwości bólowe. Zdrowy kręgosłup i wzmocnienie mięśni głębokich są ważne w szczególności dla osób, które wykonują pracę siedzącą. 

Jakie efekty daje trening pilates?

Efekty pilates pojawiają się już po kilku treningach. Wyjątkowy system ćwiczeń powoduje obniżenie ryzyka wystąpienia problemów z kręgosłupem i stawami. Trening sprawia, że bez zbędnego wysiłku wzmacnia się mięśnie głębokie, rzeźbi sylwetkę i poprawia kondycję fizyczną. Panie, które ćwiczą pilates, mają płaski brzuch i smukłe uda, a panowie cieszą się z rozbudowanych, męskich ramion i dużej siły fizycznej. Wykonywanie treningu pomiędzy intensywnym cardio sprzyja utracie nadprogramowych kilogramów i regeneracji organizmu.

Pilates daje efekty szybko - już po tygodniu lub dwóch osoby, które decydują się na ten typ treningu, odczuwają zwiększenie siły i wydolności serca oraz poprawę samopoczucia. Co ważne, trening można wykonywać we własnym domu. Potrzebna jest do niego tylko mata do ćwiczeń i wygodny strój sportowy. Ćwiczenia zwykle wykonuje się na boso. 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym powinna się cechować domowa drabinka...

Urządzając mieszkanie seniora należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Na odpowiednio...

Bieżnia w domu - co warto o niej wiedzieć?

Bieżnia w domu pozwala w okresie jesienno-zimowym zadbać o naszą kondycję bez wychodzenia z...

Ból stawów po wzmożonym treningu - jak do...

​ Ból stawów u osób aktywnych fizycznie jest częstym zjawiskiem. Nie oznacza to jednak że...