Polecamy

Dlaczego warto zdecydować się na suplementację magnezu? Jaki...

Płaski brzuch w tydzień - dieta i ćwiczenia na 7 dni - część I

Strefa Beauty

Olejek z oregano - poznaj jego właściwości

Od tysięcy lat liście oregano znajdowało zastosowanie w medycynie naturalnej i kosmetyce. Medycy sięgali po nie zamiast antybiotyku i doceniali jego antyseptyczne działanie zwalczające wirusy, bakterie i wszelkiego rodzaju grzyby. Od zawsze szczodrze dodawano je do potraw, ale naprawdę silne działanie odkryto dopiero z pozyskanego oleju z dzikiego oregano.

Proces produkcji olejku z oregano (łac. origanum vulgare tj. dzikie oregano) od lat jest ten sam: wyciska się go na zimno wydobywając z rośliny moc przeciwutleniaczy. Szczególnie silne wykryto w substancjach aktywnych, tzw. fenolach – karwakrolu i tymolu, a ponadto zawiera wiele witamin oraz niezbędnych składników odżywczych, takich jak: cynk, magnez, witaminy C i E. Olejek z oregano zawiera również znaczne ilości wapnia, potasu, magnezu, manganu, miedzi niacyny, które  uznaje się za szczególnie skuteczne w walce z drobnoustrojami. i grzybicami dlatego  współczesna medycyna chętnie sięga po siłę naturalnych składników.

Olejek z oregano - remedium na wszystkie dolegliwości

Zastosowań olejku z oregano jest wiele, ale warto przyjrzeć się jego kosmetycznym zastosowaniom. Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom olejek bardzo dobrze sprawdza się w zwalczaniu trądziku i pielęgnacji skóry problematycznej.  Należy pamiętać że olejek z tej rośliny ma silne działanie wysuszające dlatego nie można stosować go na całą powierzchnię, ale stosować punktowo. Nie powinno się aplikować olejku z oregano bezpośrednio na skórę, ale nakładać miejscowo po uprzednim rozcieńczeniu. Sprawdzonym sposobem jest zmieszanie kilku kropli olejku z oregano z dobrej jakości olejem bazowym (np. oliwa z oliwek, olej z pestek winogron czy olej jojoba) i rozprowadzenie takiej mieszaniny wacikiem kosmetycznym po miejscach, w których występuje trądzik. Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie olejku oregano w leczeniu opryszki wargowej (popularnie zwanej „zimnem”) - na zmieniono chorobowo miejsca trzeba aplikować je nawet kilka razy dziennie.

olejek z oregano

Olejek z oregano - sklep z naturalnymi kosmetykami 

Przy wyborze odpowiedniego produktu warto wziąć pod uwagę pochodzenie jego składników. Sklep internetowy Domiuroda posiada w swojej ofercie czysty olej z oregano, w postaci esencji. Olejek jest dostępny w pojemności 15 ml, a jego pochodzenie jest naturalne, bez sztucznych domieszek i zamienników. Oferowany produkt ma formę nierozcieńczonego oleju o dużym stężeniu karwakolu (średnio 65 - 75%) dzięki czemu może znaleźć bardzo wiele zastosowań. Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie olejku w zwalczaniu pasożytów, infekcji organizmu spowodowanych przerostem drożdżaków Candida Albicans, leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy, zapalenia żołądka czy zespołu jelita drażliwego. Olejek z oregano jest pomocny przy wszelkich dolegliwościach układu pokarmowego jak np. wzdęcia, skurcze żołądka czy coraz popularniejszy zespół nieszczelnego jelita, a także w leczeniu bakteryjnych i wirusowych infekcji pochwy czy nawet zapalenia płuc. Należy pamiętać, że oleju oregano nie powinny stosować kobiety w ciąży, matki karmiące i małe dzieci.

Przeczytaj także: Olejek z drzewa herbacianego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

4 zalety spodni dresowych

Współczesna moda staje się coraz bardziej otwarta na potrzeby konsumentów. Na topie są nie...

Tampony, podpaski czy kubeczki menstruacyjne –...

​ fot. materiały prasowe Wybór artykułów higienicznych to bardzo indywidualna kwestia...

Kolagen: siła superhelisy

Termin „kolagen” pojawia się  w kosmetologii niemal tak często jak...