Polecamy

Jak nie przytyć w okresie zimowym?

Konopie - do czego można je wykorzystać?

Fit Porady

Legginsy sportowe — czym się kierować przy ich wyborze?

​Z legginsów sportowych korzystamy podczas różnych form aktywności. Wybieramy je do ćwiczeń siłowych, biegania, jogi czy fitnessu. Powinny być zarówno dostosowane do rodzaju wykonywanych treningów, jak i wyróżniać się wysoką jakością i wygodą użytkowania. Czym jeszcze kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Przeznaczenie legginsów sportowych

Wybierając legginsy sportowe, możemy kierować się kilkoma czynnikami. Jednak najważniejszym z nich, powinno być ich przeznaczenie. Jeżeli szukamy legginsów do biegania, powinniśmy wybrać te, które wykonane są z syntetycznych materiałów wykorzystujących nowoczesne technologie, które zapewniają nam odpowiednią przepuszczalność powietrza. Powinny cechować się również zdolnością do pochłaniania i odprowadzania na zewnątrz naszego potu, aby podczas intensywnego wysiłku nie osadzał się na skórze i nie powodował otarć, dyskomfortu i wyziębienia organizmu. Do joggingu najlepiej wybrać legginsy wykonane z oddychającego, szybko schnącego materiału. Świetnie jeśli wyposażone będą również siateczkę, która poprawi wentylacje i przyśpieszy odprowadzanie potu latem a zimą w ocieplenie, które zapewni nam komfort cieplny. W przypadku modeli legginsów na fitness, siłownie, jogę czy pilates najważniejsze jest ich prawidłowe dopasowanie. Podczas takich aktywności ważne są precyzyjne ruchy, przez co najlepszym wyborem będą legginsy z wyższym stanem, bądź takie, które leżą stabilnie na biodrach, aby w razie pochylania się, czy głębokich skłonów zapewnić sobie komfort ich noszenia.

Materiał legginsów sportowych i ich wygląd

Niezależnie od tego, w jakim celu szukamy legginsów, ich podstawowym zadaniem jest jak najlepsze dostosowanie się do naszej sylwetki, które zapewni nam elastyczny, rozciągliwy materiał. Najlepiej jeśli wykonane są z włókien syntetycznych, takich jak poliester z domieszką elastanu. Połączenie to zapewni im elastyczność, a nam komfort noszenia. Pod względem wytrzymałości i rozciągliwości taka mieszanka jest znacznie lepsza od naturalnych włókien. Wybierając legginsy do ćwiczeń, nie obawiajmy się syntetycznych materiałów, które w tym przypadku są znacznie lepsze od tradycyjnej bawełny. Dla kobiet ogromne znaczenie ma również kolor i wzór, na jaki się decydują podczas zakupu legginsów. Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele różnych wzorów i kolorów, że każda kobieta znajdzie fason idealny dla siebie. Możemy zdecydować się zarówno na tradycyjne, neutralne kolory czerni i szarości, jak i wielobarwne fasony w geometryczne wzory.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak CBD wpływa na mięsnie?

W Polsce produkty CBD, które są wytwarzane z konopi włóknistych i zawierają mniej niż 0,2%...

Książki w wersji audio na siłownię

Już w starożytności sport uznawano za ważny element edukacji i przykładano do niego wielką...

Fast foody - dlaczego nie powinniśmy ich...

Fast foody to dania gotowe, szybkie posiłki i przekąski, które są dostępne niemal wszędzie...