Polecamy

Witamina C - najlepsze rozwiązanie na przeziębienie

Rowery marki Haibike - czym się charakteryzują?

Styl życia

Karboksyterapia - innowacyjny zabieg, który odmładza skórę

Mówi się, że karboksyterapia to przełomowy zabieg w kosmetologii, który zyskuje coraz większą popularność. Wybierany jest tak często przede wszystkim dlatego, że w szybki i średnio inwazyjny sposób pozwala pozbyć się niedoskonałości. Wykorzystuje się w nim medyczny dwutlenek węgla, który działa odmładzająco na skórę.

Cellulit, rozstępy czy cienie pod oczami - to problemy, z którymi zmaga się wiele osób. Często próbujemy ukryć te niedoskonałości makijażem lub schować pod ubraniem. Można jednak się ich pozbyć, decydując się na karboksyterapię.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii polega na kontrolowanym wstrzyknięciu medycznego dwutlenku węgla. Następnie gaz przenika do okolicznych tkanek. W efekcie naczynia krwionośne rozszerzają się i zostaje przyspieszony proces tworzenia nowych sieci. Poprawia się ukrwienie i odżywienie skóry. Dodatkowo zabieg ten sprawia, że pod skórą tworzą się naczynia włosowate, co pobudza krążenie i może zlikwidować cienie pod oczami.

Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które przez nieprawidłowy styl życia czy starzenie się są w naszym organizmie uśpione. Zabieg wywołuje krótki i lekki stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Ten zabieg jest tak często wybierany, ponieważ proces zaczyna działać już po pierwszej wizycie w klinice. Przede wszystkim główną zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek uszkodzeń skóry. Nie jest również uwrażliwiona na wpływ promieni UV.

zastosowanie karboksyterapii

Czy karboksyterapia jest dla mnie?

Zabieg ten ma szerokie zastosowanie. Bardzo często stosowany jest w celu redukcji cellulitu. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Dwutlenek węgla, który zostaje do nich wprowadzony, przekształca się w kwas i uszkadza je. Z kolei zwiększone ukrwienie nasila drenaż limfatyczny i przyspiesza wydalanie tłuszczu.

Jednak walka z cellulitem to nie wszystko. Karboksyterapia jest bardzo szeroko stosowana. Dzięki niej można zminimalizować widoczność rozstępów, zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu i pośladkach, a także przywrócić jędrność wiotkiej  skórze.

Warto pamiętać o tym, że zabieg karboksyterapii jest wysoce skuteczny, pod warunkiem, że jest przeprowadzany w seriach. Ilość zabiegów będzie zależeć od obszaru, jaki chcemy “poprawić” i stanu naszej skóry. Zaleca się 4-6 zabiegów na zredukowanie cieni pod oczami, z kolei na redukcję tkanki tłuszczowej powinno być ich już 12.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania karboksyterapii?

Jako że karboksyterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie ma wiele przeciwwskazań do jej stosowania. Przede wszystkim nie powinny z niej korzystać kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Dodatkowo wyróżnia się m.in. takie przeciwwskazania jak: ciężkie choroby serca i płuc, hemofilie, niewydolność narządową, stany zapalne skóry w okolicach zabiegu czy epilepsję.

Karboksyterapia jest innowacyjnym zabiegiem, który stał się największym przełomem w kosmetologii i dermatologii od czasu botoksu. Nie jest mocno bolesny i inwazyjny, dlatego tak często poleca się go pacjentom.

Więcej na stronie kliniki.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Uroginekologia: nowoczesne podejścia w leczeniu...

Uroginekologia, będąca podspecjalnością ginekologii i urologii, koncentruje się na...

Rowery marki Haibike - czym się charakteryzują?

W 1995 roku w mieście Schweinfurt pojawiła się marka Haibike. W kolejnym okresie marka...

Jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

Osoby stosujące soczewki kontaktowe powinni pamiętać o kilku zasadach - wówczas ich...