Polecamy

Regularność ćwiczeń dla lepszych efektów

Jak CBD wpływa na mięsnie?

Trening siłowy

Jakie są rodzaje gum do ćwiczeń?

Gumy do ćwiczeń już na stałe zadomowiły się w siłowniach, a nawet w domowych salach do ćwiczeń. Mimo że sprzęt ten wywodzi się z fizjoterapii, obecnie jest powszechnie używany. Gumy nie tylko urozmaicają wykonywane ćwiczenia, ale także pogłębiają zakres ruchu oraz podnoszą efektywność treningów. Szerokie zastosowanie tych akcesoriów do ćwiczeń przekłada się na coraz większy wybór gum na rynku. 

Jakie są więc rodzaje gum do ćwiczeń? Różnią się one od siebie poszczególnymi parametrami oraz sposobem użycia. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto przyjrzeć się, rodzajom, które dostępne są na rynku. 

Jakie są najbardziej popularne gumy do ćwiczeń?

Taśmy pilates

Ten rodzaj sprzętu jest przede wszystkim bardzo lekki. Jest to zdecydowana zaleta, zwłaszcza gdy chcemy odbyć trening w jakimś nietypowym miejscu. Długość tych taśm oscyluje wokół 200 cm. Bardzo łatwo je wyczyścić. Będą one idealnym rozwiązaniem podczas rehabilitacji oraz rozciągania. Skala wartości oporu jest w tym typie sprzętu całkiem szeroka — waha się ona od 5 do nawet 25 kilogramów. Od tego zależy też szereg innych parametrów — mogą być różnej grubości i szerokości. Świetnie sprawdzą się dla osób powracających do ćwiczeń po dłuższej przerwie, a także dla tych, którzy potrzebują wsparcia w ćwiczeniach po kontuzji. Taśmy te pomogą też zwiększyć zakres ruchu podczas jogi czy pilatesu.

Mini bands

Te gumy są najbardziej charakterystyczne. Mają formę okręgu o średnicy kilkudziesięciu centymetrów. Jak sama nazwa wskazuje — są to najmniejsze z taśm. Są bardzo sprężyste i gęste — przypominają w tym taśmy pilates. Mimo że są najmniejsze, użycie ich wymaga całkiem sporego wysiłku. Zazwyczaj stosuje się je na niskich partiach nóg, aby wzmocnić mięśnie tych części ciała. Świetnie sprawdzą się u osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z siłownią i ćwiczeniami z gumami oporowymi.

Power Bands 

Podobnie jak gumy opisane powyżej mają formę zamkniętego okręgu, jednak ich parametry znacznie się różnią od tych wymienianych wcześniej. Użycie ich wymaga niemałego wysiłku. Jest to opcja przeznaczona dla osób zaawansowanych, które chcą zwiększyć pracę mięśni. Właściwie używanie Power Bands może być porównywane z ćwiczeniami ze sprzętami na siłowni. Taśmy te są bardzo wytrzymałe. Sprzęt ten sprawia, że nasz trening staje się bardziej efektywny.

Rodzaje gum do ćwiczeń - podsumowanie

Przedstawione wyżej rodzaje gum do ćwiczeń, są dowodem na uniwersalne zastosowanie tego sprzętu. Mimo że różnią się one od siebie wytrzymałością, grubością czy wytrzymałością, zapewne znajdziemy coś idealnego dla osiągnięcia naszych celów treningowych oraz trwałych i zadowalających efektów. Wysokiej jakości gumy do ćwiczeń znajdziesz na https://deepbreath.pl/pl/c/Gumy-do-cwiczen/25

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Twój konkretny spersonalizowany trening - jak...

Nie każdy, bez względu na to, jak poważnie myśli o swoim zdrowiu, rezygnuje z siłowni i...

Jak się zmotywować do ćwiczeń?

​ „Nie mam siły”, „zacznę od jutra”, „nie stać mnie na...

REDOX Extreme - spalacz tłuszczu z indywidualnym...

​ Chcesz się pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej? Najlepszy sposób to połączenie trzech...