Polecamy

5 zasad pielęgnacji cery po 25. roku życia

Jakie są korzyści z jedzenia grejpfruta?

SiłowniaINFO

Ile kosztuje trener personalny?

Nie brakuje osób, które chcą zwiększyć skuteczność swojego treningu. Tacy ludzie nierzadko decydują się na pomoc fachowca i współpracę z trenerem personalnym. W dużych miastach koszt pojedynczych zajęć - trwających 60 minut - wynosi od 100 zł do 150 zł. Jeśli chodzi o mniejsza aglomeracje, to ceny rozpoczynają się od mniej więcej 60 zł.

Aby osiągnąć konkretne efekty potrzeba około 3-4 treningów w ciągu tygodnia. Po zsumowaniu wychodzi, że koszt sumaryczny to minimum 1800 złotych na miesiąc.

Czym są podyktowane tak wysokie ceny? Trzeba podkreślić, że profesjonalni trenerzy muszą podnosić swoje kwalifikacje i jeździć na rozmaite szkolenia po Polsce i Europie. Treningi z zawodowcami to też gwarancja, że ćwiczącemu nie stanie się żadna krzywda. Trenerzy personalni czuwają bowiem, aby Klienci nie odnieśli żadnego urazu czy kontuzji. Fachowcy przez cały czas trwania zajęć dbają o to, aby zadania były wykonywane profesjonalnie, dokładnie i bezpiecznie.

Warto zaznaczyć, że obecnie bardzo dużo osób dba o zdrowy styl życia i atrakcyjną sylwetkę, co też wpływa na ceny. Z drugiej strony, trener personalny jest usługą skierowaną nie tylko w kierunku najbardziej zamożnych Klientów. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby nawet osoby mniej majętne wykupiły kilka zajęć, w czasie których dowiedzą się, jak należy wykonywać konkretne ćwiczenia. Poza tym otrzymają oczywiście plan treningowy, dzięki czemu w przyszłości będą mogli samodzielnie realizować rozpisane jednostki.

Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych zalet pracy z trenerem personalnym jest bezpieczeństwo. Chodzi nie tylko o troskę specjalisty w trakcie wykonywania ćwiczeń. Fachowcy przed rozpoczęciem treningów przeprowadzają też z Klientami dokładny wywiad. Pytają nie tylko o cele treningowe, ale także o rozmaite dolegliwości, których pod żadnym pozorem nie wolno bagatelizować, ani zatajać.

Cena treningu personalnego

Współpraca z trenerem personalnym jest rozpoczynana z różnych powodów. Jedni chcą schudnąć, a drudzy przytyć. Są też osoby, które chcą pozbyć się rozmaitych schorzeń lub po prostu poprawić funkcjonowanie organizmu. Nie brakuje też ludzi, którzy przygotowują się na przykład do przebiegnięcia maratonu czy triathlonu itp. Nierzadko takim osobom brakuje po prostu motywacji do samodzielnych treningów. Są osoby, które znacznie lepiej wykonują swoje ćwiczenia, kiedy niedaleko jest trener personalny. To specjalista, która nie pozwoli, aby zajęcia były wykonywane "na pół gwizdka". Innym ważnym aspektem jest fakt, że ludzie nie odpuszczają sobie treningów, ponieważ za nie zapłacili. To także działa na nich motywująco.

Trener personalny - co zrobić, aby wybrać najlepszą ofertę?

Należy poświęcić chwilę czasu, aby porównać dostępne opcja i wybrać tę najlepszą. Bardzo ważnym aspektem jest sprawdzenie trenera pod kątem jego wiedzy, doświadczenia i wykształcenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeczytać również recenzje na jego temat od aktualnych lub poprzednich Klientów.

Dobrym patentem jest także spotkanie się z trenerem personalnym twarzą w twarz. To sposób na to, aby dowiedzieć się czy będzie możliwa owocna współpraca. Pod tym kątem można bowiem ocenić postawę danego trenera, jego podejście do zawodu oraz charakter. Warto bowiem, aby wybrana osoba miała pożądane przez Klienta cechy - wtedy realizacja celów będzie łatwiejsza, a zajęcia będą odbywały się w miłej atmosferze.

Należy pamiętać, że nawet najlepszy trener personalny to nie wszystko. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu i szczupła sylwetka zależą też od innych aspektów. Trzeba również zdrowo się odżywiać oraz zadbać o właściwą regenerację (bardzo istotnym elementem jest sen). Bagatelizowanie tych kwestii sprawi, że efekty będą dużo słabsze lub w ogóle nie wystąpią...

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Trening personalny dla kobiet – dlaczego warto?

​Jeśli podobnie jak tysiące Polek każdego dnia myślisz o tym, że przydałoby się zrzucić...

Karta MultiSport – wszystko, co musisz wiedzieć

Wynagrodzenie nie jest jedynym sposobem, w jaki nasz pracodawca nas gratyfikuje. Wiele firm...

Jak dobrać obciążenie treningowe?

Dobór odpowiedniego obciążenia to kluczowa sprawa w efektywności ćwiczeń fizycznych...