Polecamy

Dieta pudełkowa ketogeniczna — catering dla zabieganych

Ból stawów po wzmożonym treningu - jak do niego nie dopuścić

Diety

Dieta pudełkowa - jak to wygląda?

Spożywanie posiłków pochodzących z diety pudełkowej powinno być dopasowane do potrzeb klientów i stanowić całodzienną formę diety, która każdego dnia jest dostarczana do naszego miejsca zamieszkania. Jeśli zdecydujemy się na żywienie pełne, to nie musimy już dodawać do niego niczego innego. Taki catering musi być jednak właściwie zbilansowany. W kwestii dodawania chodzi o przekąski – czym innym jest picie, które powinniśmy regularnie uzupełniać, aby dziennie wypijać około 1,5-2 litrów płynów.

Postawienie na catering dietetyczny stanowi wielką wygodę, związaną z tym, że wyżywienie jest nam przywożone pod same drzwi. Dzięki temu jesteśmy zwolnieni z wymogu planowania co zakupimy, a także procesu gotowania oraz pakowania żywności na cały dzień. Sama możliwość z rezygnacji z zakupów wykonywanych każdego dnia, umożliwia nam zaoszczędzenie jakichś trzech godzin w tygodniu. Jeśli do tego doliczymy dodatkowo czas, który był przeznaczony do przygotowywanie potraw, to czas ten dodatkowo wzrasta. To wszystko umożliwia zaoszczędzenie wielu sił oraz energii, które dotychczas były przez nas wkładane w męczące zakupy i związane z nimi stanie w kolejkach czy też korkach ulicznych w drodze do sklepu. To wszystko pokazuje nam wyraźnie, że dieta pudełkowa z dowozem pod drzwi jest jak najbardziej uzasadniona, zwłaszcza u tych osób, które cierpią z powodu chronicznego braku czasu, a także szukają inspiracji do nowych potraw.

Co pozwala osiągnąć catering dietetyczny?

Oferta cateringów dietetycznych jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Każdy ma możliwość dostosować rodzaj żywności do swoich preferencji i wymagań. Jeśli zależy nam na zdrowym odżywianiu i nie chcemy niczego wykluczać z diety, to możemy postawić na Dietę Optymalną. Jeśli zaś nie chcemy albo nie możemy spożywać mięsa i produktów zwierzęcych, to warto zdecydować się na Dietę Wege. Natomiast gdy znajdujemy w środku i z jednej strony nie jemy mięsa, a z drugiej pozwalamy sobie na spożywanie ryb, nabiału oraz jajek, to dedykowana jest nam Dieta Wege + Ryby. Pamiętajmy jednak, że dieta pudełkowa to nie tylko wybór odpowiedniego menu.

Catering dietetyczny – jak dużo można schudnąć?

Czy catering dietetyczny umożliwia schudnięcie. Tak i nie. Ale zanim przekreślimy to rozwiązanie, przeczytajmy ten artykuł do końca. Przy jakich okolicznościach dieta pudełkowa nie przynosi rezultatów w postaci schudnięcia? Wtedy, gdy spożywane w ciągu dnia kalorie są wyższe od naszego zapotrzebowania na energię. Może się to stać wtedy gdy:

W niewłaściwy sposób określimy kaloryczność cateringu dietetycznego – wtedy zamiast schudnąć możemy nawet przytyć;

Kaloryczność dobierzemy właściwie, ale będziemy podjadać w ciągu dnia, co także może spowodować przytycie.

W związku z tym pamiętajmy: catering dietetyczny umożliwia schudnięcie, ale musi być odpowiednio dobrany, a kaloryczność będzie zgodna z naszym CPM.

Sposób, w jaki powinniśmy dobrać kaloryczność diety zostanie opisany poniżej.

A ile można schudnąć na diecie pudełkowej? Tak jak w przypadku większości zdrowych, niskokalorycznych diet – miesięcznie średnio 4-6 kg. Trudno jest to jednak jednoznacznie ocenić, bo każdy organizm jest inny w chudnie w innym tempie. Wpływ na to, jak i ile chudniemy ma:

  • Stan zdrowia,
  • Płeć,
  • Wykonywanie lub nie aktywności fizycznej,
  • Kaloryczność diety,
  • Ilość wypijanych płynów,
  • Wiek,
  • Zażywanie suplementów, leków oraz używek.

W jaki sposób dobrać właściwą kaloryczność diety?

Jest na to kilka metod. Pierwsza z nich to internetowy kalkulator zapotrzebowania, który jest darmowy i w łatwy sposób umie obliczyć nasze zapotrzebowanie na kalorie. Jego minusem jest jednak niska dokładność oraz fakt, że często przeszacowujemy nasz poziom aktywności fizycznej, w związku z czym wynik staje się tym bardziej zniekształcony. Jeśli zależy nam na dokładnym oszacowaniu CPM, to warto pójść do dietetyka. Jednak wizyta u niego jest kosztowna. I w tej sytuacji na pomoc przychodzi nam catering dietetyczny. Posiłki, które są dla niego przygotowywane są układane i dopasowywane przez specjalistów dietetyków, dzięki czemu możemy bezpłatnie dostosować odpowiednią dla nas dietę.

W celu skontaktowania się z dietetykiem, wystarczy zadzwonić lub napisać wiadomość, a ekspert pomoże nam wybrać właściwy rodzaj diety oraz poziom kaloryczności. Przed oceną na ilość kalorii, przeprowadzi z nami wywiad, żeby w dokładny i pewny sposób ustalić nasz catering dietetyczny.

Przechodząc do podsumowania – dieta pudełkowa jak najbardziej umożliwia nam schudnięcie. I to nie tylko za sprawą regularnego i zdrowego jedzenia. Najważniejszy jest mimo wszystko odpowiedni dobór kalorii – jeśli są właściwie dopasowane, to możemy w ciągu miesiąca schudnąć kilka kilogramów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dieta pudełkowa ketogeniczna — catering dla...

W dzisiejszym świecie zadbanie o zdrową i zbilansowaną dietę może być wyzwaniem. Jednak...

Dieta sirt - ile można schudnąć?

W dzisiejszych czasach wiele osób zmagających się z nadwagą lub otyłością poszukuje...

Jak nie przytyć w okresie zimowym?

Zimą niechętnie myślimy o aktywności fizycznej. Za to o wiele częściej spędzamy wieczory na...