Polecamy

Nowy rok – nowe postanowienia. Poznaj 5 najlepszych, które warto...

Olejek z drzewa herbacianego - poznaj jego właściwości

Fitness

Czym powinna się cechować domowa drabinka gimnastyczna w dla seniora?

Urządzając mieszkanie seniora należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Na odpowiednio dobrany model łóżka i materaca, nisko wiszące, wygodne szafki, rozmieszczenie źródeł światła i kontaktów, rodzajów podłóg i dywanów... Warto także zastanowić się nad sprawnością fizyczną seniora i wspomóc go w utrzymywaniu lepszej formy, która z pewnością ułatwi funkcjonowanie w życiu codziennym. Dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie w sypialni seniora, drabinki gimnastycznej wraz z materacem gimnastycznym. Czym powinna się cechować domowa drabinka gimnastyczna w dla seniora? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  1. Drewniana drabinka gimnastyczna - zalety
  2. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drabinki dla seniora?

We wpisie przeczytasz jakie zalety płyną z posiadania drabinki gimanstycznej w mieszkaniu seniora, oraz na co należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model drabinki.

Drewniana drabinka gimnastyczna - zalety

Drabinki pozwalają na wykonywanie wielu ćwiczeń ogólnorozwojowych, co stanowi kluczową cechę odpowiedzialną za ich popularność wśród użytkowników. Rehabilitanci często wyposażają się w drabinki gimnastyczne - do swoich gabinetów czy domów. Przy drabinkach można przeprowadzić skuteczną rehabilitację i korygować wady postawy. Ćwiczenia rozciągające wykonywane na drabinkach, pomagają w zwiększenie zasięgu stawów i mięśni, wpływają na ogólną elastyczność organizmu. Z wiekiem zasięg stawów staje się coraz mniejszy, więc warto codziennie poświęcić kilka minut, na ćwiczenia które pomogą spowolnić ten proces. To profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, który pozwoli na przeprowadzenie rehabilitacji na wysokim poziomie, w zaciszu domowym. Drabinkę warto wyposażyć dodatkowo w materac, aby skutecznie zabezpieczyć miejsce ćwiczeń i maksymalnie zwiększyć komfort ćwiczeń.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drabinki dla seniora?

Powinna być to drabinka najwyższej jakości, wykonania z dbałością o szczegóły. Nie warto oszczędzać na sprzęcie do ćwiczeń, ponieważ  jest bezpośrednio związany ze zdrowiem człowieka. Sięgajmy po produkty sprawdzonych marek. Jaki rodzaj materiału z którego wykonana jest drabinka, wybrać dla seniora - metal czy drewno? Drewniana drabinka gimnastyczna jest przyjemniejsza w dotyku i cechuje się większą antypoślizgowością - będzie więc idealnie nadawała się dla osób starszych. Drabinka powinna posiadać wszystkie niezbędne atesty. Należy pamiętać o dokładnym montażu drabinki do ściany - najlepszym wyjściem będzie jej montaż przez profesjonalną ekipę. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Artykuł została napisany we współpracy z romana.com.pl/kategoria-produktu/drabinki-gimnastyczne/

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Pilates - poznaj jego efekty

​Treningi nie muszą być wyczerpujące, by przynosić spektakularne efekty. W ćwiczeniach...

Bieżnia w domu - co warto o niej wiedzieć?

Bieżnia w domu pozwala w okresie jesienno-zimowym zadbać o naszą kondycję bez wychodzenia z...

Ból stawów po wzmożonym treningu - jak do...

​ Ból stawów u osób aktywnych fizycznie jest częstym zjawiskiem. Nie oznacza to jednak że...