Polecamy

Trzy mity na temat diety odchudzającej

Divemaster PADI

Fitness

Pokonaj cellulit z Kliniką Murano

Cellulit to bardzo przykra dolegliwość skórna, która dotyka około 85% kobiet. Mimo, że jest ona tak powszechna, nie jest łatwo zaakceptować zmieniony, nieestetyczny wygląd skóry. Istnieje wiele sposobów na walkę z cellulitem, niestety często bywają one nieskuteczne. Na szczęście istnieje profesjonalny zabieg – endermologia. Dzięki niemu pozbycie się cellulitu jest naprawdę możliwe! 

Czym jest cellulit?

Cellulit to nieestetyczne i irytujące zmiany na skórze, które swoim wyglądem przypominają skórkę pomarańczową. Najczęściej pojawiają się one na udach, pośladkach brzuchu oraz ramionach. Bardzo często dotyka kobiety, rzadko pojawia się również u mężczyzn. Cellulit często pojawia się w miejscach gromadzenia się większej ilości tkanki tłuszczowej, nie jest to jednak regułą. Problem pomarańczowej skórki dotyka więc również kobiet szczupłych. Skad się bierze? Cellulit występuje w warstwie tkanki tłuszczowej, gdzie komórki tłuszczowe są rozmieszczone w pionie. Jest on wywoływany niewielkim przesunięciem występów tłuszczowych do skóry właściwej. To właśnie ta strukturalna zmiana w tkance podskórnej i skórze właściwiej odpowiada za charakterystyczny, wygląd skóry, który przypomina pomarańczową skórkę. Ze względu na swoją intensywność, cellulit dzieli się na trzy stopnie. Pierwszy z nich jest najlżejszy i najłatwiejszy do zwalczenia. Trzeci stopień cellulitu jest najbardziej widoczny i często bolesny. Jest również najtrudniejszy do pokonania.

cellulit

Przyczyny powstawania cellulitu

Istotną rolę w powstawaniu cellulitu odgrywają między innymi hormony. Żeńskie hormony płciowe wydzielane przez jajniki, czyli estrogeny mogą nasilać zmiany fizjologiczne powodując cellulit. Dzieje się tak, ponieważ estrogen pobudza główny enzym odpowiedzialny za rozkład lipoprotein do kwasów tłuszczowych i za magazynowanie ich w tkance tłuszczowej organizmu. Dlatego też, mimo, że problem cellulitu dotyczy również szczupłych kobiet, nadwaga i otyłość znacznie go nasilają. Do powstawania cellulitu przyczynia się również wiek. Po 30 roku życia dochodzi do stałego zmniejszania się grubości i integralności w strukturze skóry. Dodatkowo, tkanka łączna w skórze zaczyna się rozluźniać, ze względu na proces starzenia się włókien kolagenowych i elastycznych. Powoduje to łatwiejsze przenikanie komórek tłuszczowych w obszar skóry właściwej, co niestety uwydatnia cellulit.

Na czym polega zabieg endermologii?

Istnieje wiele domowych sposobów na walkę z cellulitem. Zalecane są szczególnie ćwiczenia oraz dieta, a także masaże i stosowanie kremów antycellulitowych. O ile te działania mogą zmniejszać widoczność cellulitu, a nawet niwelować pierwszy, delikatny cellulit pierwszego stopnia, o tyle nie są w stanie poradzić sobie ulokowanym głęboko pod skórą cellulitem trzeciego stopnia. Wtedy warto rozważyć podjecie radkalnych działań, do których zalicza się zabieg endermologii.

"Endermologia to nieinwazyjna metoda masażu podciśnieniowego, mającego wpływ na tkankę łączną skóry. Przy pomocy zabiegów wykorzystujących endermologię uzyskuje się m.in. efekt poprawy owalu twarzy, zminimalizowanie oznak starzenia się skóry a także odzyskanie jej gęstości" (źródło: https://klinikamurano.com/oferta_endermologia-lpg_273.html).

Endermologia jest skuteczną metodą przeciwdziałającą cellulitowi. Jest to masaż wykonywany mechanicznie. Masaż ten imituje ruchy masażystów, jest jednak wykonywany ze zwiększoną siłę nacisku. Wykonanie masażu odbywa się przy wykorzystaniu specjalnej głowicy wyposażonej w dwie rolki, które są ruchome i pracują niezależnie. Głowica posiada również komorę ssącą, która zasysa masowany fałd skóry. Intensywność podciśnienia jest indywidualnie dobierana, tak, aby zabieg nie był bolesny, ale skuteczny. Dzięki endermologii możesz pożegnać na zawsze uporczywy cellulit i cieszyć się piękną, gładką skórą.

Materiał zewnętrzny, klinikamurano.com

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym powinna się cechować domowa drabinka...

Urządzając mieszkanie seniora należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Na odpowiednio...

Bieżnia w domu - co warto o niej wiedzieć?

Bieżnia w domu pozwala w okresie jesienno-zimowym zadbać o naszą kondycję bez wychodzenia z...

Ból stawów po wzmożonym treningu - jak do...

​ Ból stawów u osób aktywnych fizycznie jest częstym zjawiskiem. Nie oznacza to jednak że...