Polecamy

Pokonaj cellulit z Kliniką Murano

Dieta pudełkowa – detoks po obfitych wakacjach

Fit Porady

Płaski brzuch w tydzień - dieta i ćwiczenia na 7 dni - część I

Czy wyrobienie płaskiego brzucha jest możliwe w zaledwie jeden tydzień? Jeżeli Twoim marzeniem jest wyrzeźbienie płaskiego brzucha w tydzień, to te ćwiczenia pomogą spełnić marzenie! W 7 dni można zrzucić w pasie 3-4 centymetry. Warto być jednak przygotowanym na wiele wyrzeczeń. Tutaj dowiesz się, jak w tydzień uzyskać płaski brzuch!

Wizja wyrzeźbienia płaskiego brzucha w zaledwie tydzień wydaje się marzeniem nierealnym. Często konieczny jest szybki efekt, ponieważ za tydzień zbliża się wielkimi krokami uroczystość rodzinna i trzeba wbić się w obcisłą sukienkę. Co wtedy zrobić? Oto nasze porady. 

Płaski brzuch w tydzień – czy to możliwe?

Trzeba jasno powiedzieć, że osiągnięcie spektakularnych efektów nie jest możliwe, kiedy nie uprawiało się wcześniej sportu i stosowało się niezdrowy tryb życia. Usunięcie zwisającego i nieestetycznego brzucha nie jest kwestią tygodnia, a wielu miesięcy ciężkiej pracy. Należy nie tylko ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, ale również ograniczyć ilość spożywanych kalorii. W czasie odchudzania w organizmie odbywa się szereg przemian hormonalnych, dlatego należy być ostrożnym ze względu na możliwy efekt jo-jo.

Idealnie płaski brzuch w tydzień może być więc tylko marzeniem. A jaka jest rzeczywistość?

W ciągu tygodnia obwód pasa może zmniejszyć się o kilka centymetrów. Trzeba mieć jednak świadomość, że szczupła sylwetka będzie uzyskana utratą wody, anie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia fizyczne mogą w sposób nieznaczny przyspieszyć cały proces, jednak trzeba uwzględnić tutaj intensywny wysiłek. Dzięki temu brzuch może stać się smuklejszy. 

Dieta na płaski brzuch w tydzień

W przypadku chęci wyrzeźbienia brzucha trzeba być konsekwentnym. Nie ma tutaj mowy o przekąskach i słabości. Nie można improwizować, tylko działać. 

Zdrowy posiłekDziałaj według następujących kroków:

1. Obetnij swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne o 300 kcal

W tym celu trzeba obliczyć swoje CPM, a następnie odjąć od uzyskanej wartości 300 kcal. Uzyskany wynik to ilość kalorii, której nie wolno przekraczać w ciągu dnia.

2. Planuj posiłki z 2-3-dniowym wyprzedzeniem

Warto zapisywać pomysły, które chce się spożyć na śniadanie i obiad. Nie należy kupować nic pod wpływem chwili, a jedynie produkty, które znajdują się na liście. Należy stawiać na świeże warzywa i owoce. Można również skorzystać z miejsc oferujących świeże, wegańskie obiady. 

Zdrowe nawodnienie organizmu3. Jedz 5 posiłków dziennie, uwzględniając swój dzienny limit kaloryczny

Konieczne jest zachowywanie przerw pomiędzy posiłkami. W przypadku uczucia głodu warto spożyć kilka orzechów, gdyż hamują apetyt lub 2 kostki gorzkiej czekolady. 

4. Pij dużo wody – co najmniej 2 l dziennie (8-10 szklanek)

Woda wypełnia żołądek i niweluje uczucie głodu. Dodatkowo oczyszcza organizm i zapobiega powstawaniu zaparć. Do wody warto dodawać owoce, aby jej smak był lepszy.

5. Jeśli chcesz uzyskać płaski brzuch w tydzień, ogranicz cukry proste

To one odpowiadają za gromadzenie się fałd tłuszczu w okolicach brzucha. Cukry proste zawarte są w białym cukrze, białym pieczywie, dlatego konieczne jest ich wyeliminowanie, spożywanie błonnika i węglowodanów prostych w owocach po treningu. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak przygotować się do runmageddonu?

Polacy zakochali się w runmageddonie. Jest to obecnie zdecydowanie najpopularniejsza forma...

Bielizna termoaktywna dla biegaczy

​ Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Uprawiają go osoby w...

BCAA - jak działają aminokwasy rozgałęzione?

​ Suplementy diety zyskały ogromną popularność na przestrzeni ostatnich lat. Z pewnością...