Polecamy

Odporność zimą - proste zasady

Squash – jaką rakietę do squasha wybrać na start?

Fit Porady

Jak zmienia się podejście do usług stomatologicznych?

Pytanie o to, dlaczego warto dbać o zęby, nie należy do trudnych nawet, jeśli zadamy je małym dzieciom. Stan uzębienia wpływa przecież nie tylko na nasz wygląd fizyczny, ale i na przyjemność czerpaną z jedzenia. A jednak ciągle jeszcze nie brakuje osób, które unikają wizyt u stomatologa. Czy jest się więc czego bać?

Znieczulenie po nowemu

Osoby, które nie odwiedzają gabinetu dentystycznego tak często, jak powinny, zwracają uwagę przede wszystkim na to, że wizyty w nim są bolesne. Rzeczywiście, jeszcze dwadzieścia lat temu leczenie zębów wiązało się z bólem. Co gorsza, niejednokrotnie podanie znieczulenia było nie mniej nieprzyjemnym przeżyciem. Nikt nie miał też pewności, że zastrzyk zadziała tak, jak powinien, w rezultacie więc mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której samopoczucie pacjentów odwiedzających dentystę nie było najlepsze.

Dziś dentysta Kraków deklarujący, że wizyty w jego gabinecie nie wiążą się z nieprzyjemnymi doznaniami, wcale nie przesadza. Co więcej, okazuje się, że są one atrakcyjne nawet dla tych pacjentów, którzy mają problem ze znieczuleniem. Nietrudno się domyślić, że w dużej mierze jest to zasługa postępu, jaki dokonał się w naukach medycznych. Dziś pacjentom podaje się coraz skuteczniejsze środki, a i sam sposób ich aplikowania zmienia się na lepsze. Nawet skomplikowane zabiegi nie wiążą się z dolegliwościami bólowymi. Co więcej, znieczulenie ustępuje dość szybko, już kilkadziesiąt minut po wizycie zaczynamy więc zapominać o nieprzyjemnym doznaniu związanym z unieruchomieniu szczęki.

stomatologia estetyczna

Skuteczność leczenia i coraz mniej ekstrakcji

Pacjenci, którzy trafiają do lekarza z uzębieniem w bardzo złym stanie, często nie czują się winni z tego powodu. W ich przekonaniu spieszenie się z wizytą nie miałoby większego sensu, skoro zęby i tak będą nadawały się do wyrwania. Takie podejście po raz kolejny uświadamia nam, jak wielki postęp dokonał się w ciągu ostatnich kilku lat. Dziś nie ma już mowy o leczeniu zębów, które ma zakończyć się niepowodzeniem, a ratowanie zęba jest priorytetem bez względu na wiek pacjenta. Dentysta w Krakowie zwraca uwagę choćby na to, jak duże znaczenie powinno mieć dla rodziców dbanie o dobry stan zębów mlecznych, bo perspektywa ich wypadnięcia wcale nie uzasadnia rezygnacji z leczenia. Owszem, nadal zdarzają się sytuacje, w których usunięcie zęba jest jedyną opcją, dobry stomatolog dąży jednak do tego, aby miało to miejsce coraz rzadziej.

Dentysta – leczenie i dbanie o wygląd

Miejsca takie, jak krakowskie centrum Stomatologia CDC zwracają na siebie uwagę nie tylko dlatego, że można w nich wyleczyć nawet największe problemy z uzębieniem. To także gabinety, w których można zadbać o atrakcyjny wygląd zębów i ich naturalny, biały kolor. Dentyści nie dzielą dziś pacjentów na dwie grupy, wśród których ci, którym zależy na eliminacji ubytków są grupą bardziej pożądaną. Przeciwnie, dziś osoby poważnie podchodzące do walorów wizualnych pięknego uśmiechu również są traktowane z ogromnym szacunkiem i zrozumieniem. Marzenie o zębach pięknych zasługuje więc na zrealizowanie w takim samym stopniu, jak marzenie o zębach zdrowych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Legginsy sportowe – must have każdej aktywnej...

Są takie elementy damskiej garderoby, bez których trudno sobie wyobrazić sportowy look. Do tej...

TOP3 najwygodniejszych butów do chodzenia

Poszukiwanie najwygodniejszych, najbardziej ergonomicznych i przy tym stylowych butów do chodzenia...

Jak przygotować się do runmageddonu?

Polacy zakochali się w runmageddonie. Jest to obecnie zdecydowanie najpopularniejsza forma...