Polecamy

Fitness - cena. Wybór trenera i siłowni. Lepszy karnet czy...

Pokonaj cellulit z Kliniką Murano

Fit Porady

Jak jeść, by dobrze trenować. O odżywianiu w procesie przybierania masy mięśniowej

Trening musi być zawsze poparty dobrymi nawykami żywieniowymi. W przeciwnym wypadku nigdy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jedzenie i nie-jedzenie są bowiem tak samo ważne jak ruch, wysiłek fizyczny i odpowiedni plan treningowy. Warto zatem skupić się na każdym jego aspekcie, by cieszyć się jakością oraz całkowitą satysfakcją.

Jedzenie przed treningiem

Ważne, by nie jeść bezpośrednio przed rozpoczęciem wysiłku fizycznego. Daj sobie przynajmniej dwie godziny, by mieć pewność, że wszelkie składniki odżywcze zniknęły w różnych zakątkach Twojego ciała, a glikogen mięśniowy zmieni swój poziom. Posiłek przed treningiem powinien być bogaty w węglowodany i składniki odżywcze. Warto zatem jeść między innymi cukry proste i złożone. Warto sięgnąć po kasze, makarony, płatki zbożowe czy pieczywo, ale także po owoce oraz rośliny strączkowe. Ważnym aspektem jest także białko, dlatego przed treningiem dobrze zjeść choćby jajka czy indyka, który nie zawiera wiele tłuszczu.

Jedzenie po treningu

Po treningu musimy uzupełnić stracone kilogramy i wartości odżywcze. Podczas wysiłku tracimy także wiele witamin, co może osłabiać nasz organizm. Dlatego musimy przede wszystkim skupić się na regeneracji. Musimy więc dostarczyć organizmowi witamin (np. z grupy B) oraz minerałów (żelazo, wapń). Dobrym pomysłem będzie więc pieczywo razowe, makarony, ryże czy kasze z odpowiednią ilością białka, np. z kurczaka lub królika. Do tego banan z jogurtem oraz gorzka czekolada.

Po więcej inspiracji odnośnie diety sięgnij na dawidwozniakowski.pl, gdzie obok porad znajdziesz wiele ciekawych informacji oraz praktycznych rozwiązań Twoich dylematów. Warto skupić się na diecie podczas treningu, by nie doprowadzić z jednej strony do utraty sił i zbyt szybkiego męczenia się, a z drugiej do problemów z brakiem wartości odżywczych i możliwości rośnięcia mięśni.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz

Czy fitness odchudza?

Czemu dzieje się tak, że mimo regularnych ćwiczeń nie widać efektów? 1. Większe...

Płaski brzuch w tydzień - dieta i ćwiczenia na...

Należy wybierać chude mięsa. Świetny jest indyk, kurczak czy też ryby. Dobrym wyborem jest...

Jak spalić dużo kalorii w krótkim czasie?...

Nie ma chyba osoby, która nie cochałaby spalić dużej ilości kalorii w jak najkrótszym...