Polecamy

Szczupłe ciało do lata – jak wymodelować sylwetkę w 3 miesiące?

Bieżnia w domu - co warto o niej wiedzieć?

Fit Porady

Jak jeść, by dobrze trenować. O odżywianiu w procesie przybierania masy mięśniowej

Trening musi być zawsze poparty dobrymi nawykami żywieniowymi. W przeciwnym wypadku nigdy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jedzenie i nie-jedzenie są bowiem tak samo ważne jak ruch, wysiłek fizyczny i odpowiedni plan treningowy. Warto zatem skupić się na każdym jego aspekcie, by cieszyć się jakością oraz całkowitą satysfakcją.

Jedzenie przed treningiem

Ważne, by nie jeść bezpośrednio przed rozpoczęciem wysiłku fizycznego. Daj sobie przynajmniej dwie godziny, by mieć pewność, że wszelkie składniki odżywcze zniknęły w różnych zakątkach Twojego ciała, a glikogen mięśniowy zmieni swój poziom. Posiłek przed treningiem powinien być bogaty w węglowodany i składniki odżywcze. Warto zatem jeść między innymi cukry proste i złożone. Warto sięgnąć po kasze, makarony, płatki zbożowe czy pieczywo, ale także po owoce oraz rośliny strączkowe. Ważnym aspektem jest także białko, dlatego przed treningiem dobrze zjeść choćby jajka czy indyka, który nie zawiera wiele tłuszczu.

Jedzenie po treningu

Po treningu musimy uzupełnić stracone kilogramy i wartości odżywcze. Podczas wysiłku tracimy także wiele witamin, co może osłabiać nasz organizm. Dlatego musimy przede wszystkim skupić się na regeneracji. Musimy więc dostarczyć organizmowi witamin (np. z grupy B) oraz minerałów (żelazo, wapń). Dobrym pomysłem będzie więc pieczywo razowe, makarony, ryże czy kasze z odpowiednią ilością białka, np. z kurczaka lub królika. Do tego banan z jogurtem oraz gorzka czekolada.

Po więcej inspiracji odnośnie diety sięgnij na dawidwozniakowski.pl, gdzie obok porad znajdziesz wiele ciekawych informacji oraz praktycznych rozwiązań Twoich dylematów. Warto skupić się na diecie podczas treningu, by nie doprowadzić z jednej strony do utraty sił i zbyt szybkiego męczenia się, a z drugiej do problemów z brakiem wartości odżywczych i możliwości rośnięcia mięśni.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak przygotować się do runmageddonu?

Polacy zakochali się w runmageddonie. Jest to obecnie zdecydowanie najpopularniejsza forma...

Bielizna termoaktywna dla biegaczy

​ Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Uprawiają go osoby w...

BCAA - jak działają aminokwasy rozgałęzione?

​ Suplementy diety zyskały ogromną popularność na przestrzeni ostatnich lat. Z pewnością...