Polecamy

Divemaster PADI

Ile kosztuje trener personalny?

Fitness

Fitness - cena. Wybór trenera i siłowni. Lepszy karnet czy multisport?

Pewna siłownia ostatnio dała promocję - tydzień karnetu = 1zł. "Mogłam mieć siłownie prawie za darmo więc kupiłam go, ale w efekcie nie skorzystałam w ogóle - żali się, chcąca schudnąć, Asia (27lat). Promocja dotyczyła miejsc daleko od jej miejsca zamieszkania Łącznie 1h podróży z dwoma przesiadkami. Dodać intensywne ćwiczenia odbierało jej chęci.

Jak wybrać klub powodujący ochotę na ćwiczenia?

Wybór siłowni

Polska ma mniej więcej 2 500 miejsc do ćwiczeń. Łatwo się zgubić. Ważne gdzie znajduje się klub. Najpierw trzeba ustalić kiedy będzie się ćwiczyć i gdzie wtedy będzie nam najbliżej. Może skończyć się motywacja do podróży do siłowni będącej kilkadziesiąt minut od naszego domu, nawet jeśli jest najlepszy.

- Na początku fitnessu trzeba znaleźć kluby zatrudniający trenerów. Mając abonament używa się ich wiedzy co daje nam bezpieczne i efektowne chudnięcie. - mówi prezes jednej z siłowni. Trener uczy jak korzystać ze sprzętów i jakie ćwiczenia będą dla człowieka najlepsze.

Zajęcia grupowe na siłowni

Godziny pracy też są ważne. Późne kończenie pracy nie jest już wymówką bo niektóre kluby są otwarte 24h/7.

Nie może on być też zbytnio oblegany. Właściciele ograniczają liczbę ludzi np. poprzez określoną ilość szafek równo zwykle miejsc do ćwiczenia. Jednakże im mniej ludzi tym większy komfort treningu. Ludzie z podobnym trybem ćwiczeń otrzymują pomoc w wykonywaniu alternatywnych ćwiczeń. Poleca się także zmienić dni treningów na te, w których jest mniej ludzi.

Lepiej jednak się przekonać samemu czy klub nie jest zatłoczony. Przetestowanie może być łatwe dzięki jednorazowemu wejściu otrzymywanemu darmowo od klubów. Najlepiej wybrać się wtedy w tym samym czasie gdy ma się zamiar przychodzić na treningi.

Warto zwrócić uwagę na treningi grupowe jeśli ma się brać w nich udział. Ile jest na nich ludzi, jak się na nie zapisywać itp. Poza tym muszą one być różnorodne. Niweluje to ryzyko ewentualnej nudy związanej tylko z jednym trybem ćwiczeń. Można też samemu znaleźć pasujące nam ćwiczenia.

Czemu cena jest tak wysoka?

Ceny uzależnione są wybranym wariantem. Badania pokazały, że średni karnet członkowski w Polsce to mniej więcej 120 zł. Najdroższe są te typu open gdzie chodzi się ile chce i kiedy chce. W Warszawie kosztują one 70-200 zł, zwykle 150 zł. Zazwyczaj trzeba też dać opłatę członkowską (ale tylko raz) o wartości 50-100 zł.

Niższy koszt dostaje się przez podpisanie dłuższej umowy chociażby na 12 miesięcy. Siłownie chcą tym zachować więcej klientów, zwłaszcza tych nowych. Rezygnacja tylko po jednym miesiącu się nie opłaca zwłaszcza, że okres wypowiedzenia może trwać 1-3 miesiące. Podpisując umowę trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami odstąpienia od niej.

Mniejsze miejscowości za karnet open chcą jakieś 110 zł.

Trening na rowerach stacjonarnych

W takiej cenie można uczęszczać na grupowe zajęcia czy korzystać z trenera. Dopłacać zwykle trzeba za masaż, saunę czy prywatny trening z trenerem.

Łączna cena karnetu zawiera opłaty za media, recepcje, trenerów, sprzęt i pozostałe koszty. Ustalanie kwoty karnetu polega na założeniu że 1 klient = 3 wizyty tygodniowo. Cena jednego wejścia = cena karnetu/12. Przy częstszych treningach maleje jednorazowa cena. Myśląc nad ceną za karnet bierze się też pod uwagę ofertę pozostałych siłowni.

Chcąc ograniczyć wydawanie pieniędzy, gdy do klubu będzie się chodzić rzadziej, lepiej wybrać karnet na ilość wejść. Wtedy 4 wejścia na 30 dni to 70-100 zł.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Bieżnia w domu - co warto o niej wiedzieć?

Bieżnia w domu pozwala w okresie jesienno-zimowym zadbać o naszą kondycję bez wychodzenia z...

Ból stawów po wzmożonym treningu - jak do...

​ Ból stawów u osób aktywnych fizycznie jest częstym zjawiskiem. Nie oznacza to jednak że...

Pokonaj cellulit z Kliniką Murano

Cellulit to bardzo przykra dolegliwość skórna, która dotyka około 85% kobiet. Mimo, że...