Polecamy

Jak jeść, by dobrze trenować. O odżywianiu w procesie...

Czy fitness odchudza?

Diety

Dieta pudełkowa – detoks po obfitych wakacjach

            Wakacje – czas plażowania lub chodzenia po górach. Zwiedzania krajowych, urokliwych zakątków, ale i przygód zagranicznych, a do tego regionalnych smaków! Trudno się oprzeć pokusom, a właściwie nikt nie myśli o tym, czy kolejna kawa z dodatkami lub obfity posiłek, przysporzą dodatkowych kilogramów na wadze. Z wakacji wracamy z opalenizną, ale i nierzadko sylwetką, która tuż przed była wypracowana, a teraz poszła w zapomnienie. Jak się uporać z taką sytuacją?

Odchudzanie nie przed, a po wakacjach

            Urlop jest od tego, by korzystać z niego, ile się da! To najczęściej jedyna okazja, by spróbować regionalnych smaków, lokalnych potraw, ale i zanurzać się w świecie ulubionych smakołyków, które tak bardzo smakują właśnie w tej letniej atmosferze. I choć wracamy do domu opaleni, niby wypoczęci, to jednak przepełniony jedzeniem i cudownymi drinkami żołądek, daje o sobie znać. Nową pozycję manifestuje także waga, która może wskazywać wyższą wartość niż przed wyjazdem.

            Na pewno złym pomysłem jest rzucanie się od razu w radykalną dietę. Organizm musi przyzwyczaić się do odmiennych nawyków żywieniowych, nowej sytuacji, często zupełnie innego klimatu i godzin funkcjonowania, które nie są już wakacyjne. Potrzeba racjonalnych i zdrowych posiłków, odpowiednich pod względem dostarczanej liczby kalorii i wysoce odżywczych. Taki jadłospis jest nam w stanie zapewnić dieta pudełkowa z EatZone.pl.

            Dlaczego nie postawić po prostu na samodzielnie przygotowany, zdrowy jadłospis? Bądźmy szczerzy wobec siebie. Wracamy do pracy, zastajemy górę zadań do wykonania, po pracy trzeba jeszcze zrobić zakupy, posprzątać, a czasu brakuje na relaks. Co dopiero mówić o samodzielnym gotowaniu!

Budżet wakacyjny, a fundusze po powrocie

            Jest jeszcze jeden problem. Na wakacjach zwykle wydajemy sporo pieniędzy. W końcu pragniemy zaszaleć, a atrakcje kosztują niemałe kwoty. Skąd wygospodarować finanse na dietę pudełkową? Warto pomyśleć o podjęciu takiego kroku jeszcze przed wakacjami. Jeśli umiejętnie gospodarujemy domowym budżetem, nie będzie to problem. Tym bardziej, że po powrocie do domu nie przestajemy jeść, żyć i funkcjonować. Znów musimy wydać pieniądze, by przygotować posiłki dla całej rodziny i dla siebie lunch do pracy, albo kupić coś po drodze.

            Daleko nam do zdrowego i racjonalnego jedzenia, o regularnych porach, a przy tym celu, jakim jest znów dobra sylwetka, gdy tuż po powrocie z wakacji zaczyna się szara rzeczywistość i jej przytłaczające tempo.

            Wybór diety pudełkowej, to wydatek będący alternatywą dla tradycyjnego sposobu żywienia. Ponadto gwarancja, że żołądek stopniowo przestawi się na inny styl żywienia, nie racząc nas nieprzyjemnymi objawami i dolegliwościami, jak to ma miejsce w przypadku łapczywego rzucania się na restrykcyjne diety. Pomyślmy o sobie, swoim ciele, budżecie finansowym i sylwetce, którą chcemy odzyskać. To jest możliwe i nie wymaga kosztownych, trudnych do wdrożenia czy kontrowersyjnych rozwiązań.

Zobacz również: Oczyszczające Diety

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dieta pudełkowa - jak to wygląda?

Spożywanie posiłków pochodzących z diety pudełkowej powinno być dopasowane do potrzeb...

Jak nie przytyć w okresie zimowym?

Zimą niechętnie myślimy o aktywności fizycznej. Za to o wiele częściej spędzamy wieczory na...

Korzeń łopianu – właściwości, działanie...

​Co daje suplementacja korzeniem łopianu? Czy to tylko starodawne metody ziołolecznictwa...