Polecamy

Karta MultiSport – wszystko, co musisz wiedzieć

Szczupłe ciało do lata – jak wymodelować sylwetkę w 3 miesiące?

SiłowniaINFO

Chcesz schudnąć? Te treningi świetnie spalają tłuszcz!

Trening cardio

Trening cardio polecany jest zwłaszcza osobom początkującym. Polega na długotrwałym wysiłku o umiarkowanej intensywności, dzięki któremu wzmacnia się wytrzymałość organizmu. Dotlenia organizm, wzmacnia serce, a stosowany kilka razy w tygodniu prowadzi do utraty zbędnych kilogramów. Najpopularniejsze jego formy to bieganie (w plenerze lub na bieżni), jazda na rowerze (w klubie fitness mogą to być zajęcia grupowe typu spinning), jazda na rolkach lub pływanie.

Trening HIIT

Trening HIIT to intensywny trening interwałowy. Polega on na wykonywaniu interwałów, czyli ćwiczeń o zmiennej intensywności. Ćwiczenia te mogą być dowolne, istotą treningu jest zmiana ich intensywności – naprzemienne przeplatanie tych bardzo intensywnych z tymi wymagającymi umiarkowanego wysiłku (np. cardio). Przykład serii: 20 przysiadów z obciążeniem (intensywnie), 30 brzuszków (umiarkowanie), 20 wykroków z obciążeniem (intensywnie), minuta jazdy na rowerze (umiarkowanie), skakanka (aktywna przerwa). Całość powtarzamy 5 razy. Odpoczywamy dopiero po zakończeniu serii.

Ćwiczenia fitness

Trening HIIT świetnie przyspiesza metabolizm – efekt trwa nawet do 48 godzin po jego zakończeniu. Dlatego niezwykle skutecznie spala tłuszcz i prowadzi do widocznych efektów w krótkim czasie. Jego dodatkową zaletą jest krótki czas wykonania – 15-30 minut. Wymaga jednak pewnego doświadczenia treningowego lub wsparcia trenera personalnego, który będzie czuwał nad jego prawidłowym przebiegiem.  

Trening siłowy

Dla mężczyzn jest dosyć oczywistym wyborem, jednak panie często rezygnują z ćwiczeń z większym obciążeniem w obawie przed nadmiernym rozbudowaniem muskulatury. A tymczasem to trening z ciężarami daje świetne efekty w zakresie rzeźbienia sylwetki i odchudzania! Ćwiczyć można na maszynach oporowych lub z użyciem akcesoriów treningowych: kettli, sztang czy ciężarów. Istota treningu polega na wykonaniu małej liczby powtórzeń każdego ćwiczenia (3-8 razy w 5-7 seriach) z dużym obciążeniem. Polecany jest osobom bardziej zaawansowanym, początkujący powinni skorzystać ze wsparcia trenera personalnego, który pomoże dobrać ciężar oraz przypilnuje prawidłowego ustawienia ciała.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Karta MultiSport – wszystko, co musisz wiedzieć

Wynagrodzenie nie jest jedynym sposobem, w jaki nasz pracodawca nas gratyfikuje. Wiele firm...

Jak dobrać obciążenie treningowe?

Dobór odpowiedniego obciążenia to kluczowa sprawa w efektywności ćwiczeń fizycznych...

Ile kosztuje trener personalny?

Nie brakuje osób, które chcą zwiększyć skuteczność swojego treningu. Tacy ludzie...