Polecamy

Jak na dłoni

Czy fitness odchudza?

Fit Porady

Bielizna termoaktywna dla biegaczy

Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Uprawiają go osoby w najróżniejszym wieku, niezależnie od miejsca zamieszkania, aktywności zawodowej czy płci. Biegnie jest niezwykle zdrową czynnością; jego aktywne uprawianie pozwala zachować odpowiednią kondycję fizyczną, zrzucić zbędne kilogramy oraz obniżyć poziom cukru i cholesterolu we krwi. By jednak bieganie przebiegało w sposób odpowiedni, warto rozpocząć trening od wyboru ubrania sportowego, w tym także bielizny. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się, na czym polega działanie bielizny sportowej oraz dlaczego warto po nią sięgać.

Bielizna i odzież termoaktywna – dla biegających w niesprzyjających warunkach pogodowych

Odzież i bielizna termoaktywna są stosowane w wielu dyscyplinach sportu. Szczególnie w tych, które trenuje się na świeżym powietrzu. Do nich należy właśnie bieganie, trekking, marsze oraz niektóre sporty zimowe.

Podstawową cechą wszelkiej odzieży termoaktywnej jest jej zdolność do:

- izolacji ciepła organizmu,

- odprowadzania nadmiaru produkowanej wilgoci.

Obie te funkcje są niezwykle istotne z perspektywy biegacza. Termoizolacja polega nie tyle na zatrzymywaniu ciepła organizmu, co utrzymywaniu jego stałego poziomu. Dzięki temu organizm biegacza nie ulega ani wyziębieniu, ani nadmiernemu przegrzaniu.

Odprowadzanie wilgoci jest tak samo ważne, co odpowiednia izolacja termiczna. Wynika to z potrzeby usuwania potu nadmiernie produkowanego przez skórę biegacza. Wilgoć ma negatywny wpływ zarówno na utrzymanie temperatury ciała, jak i na inne istotne czynniki. W tym celu odzież termoaktywna powinna aktywnie wentylować powierzchnię skóry.

Bielizna termoaktywna – dla najwyższego komfortu biegania

Bielizna termoaktywna produkowana jest ze specjalnych materiałów. Najczęściej są to tworzywa sztuczne lub naturalne (takie jak wełna). Dzięki temu bielizna będzie pełniła swoje podstawowe funkcje. Z bielizny termoaktywnej korzystają nie tylko biegacze, lecz także amatorzy innych dyscyplin sportowych. Wymienić należy narciarzy, osoby jeżdżące na snowboardzie, rowerzystów, fanów nordic walking. W każdej z tych dyscyplin liczy się zapewnienie odpowiedniego poziomu izolacji termicznej, a zarazem wentylacji powierzchni skóry.

Niektóre spośród dostępnych bielizn termoaktywnych zawierają w swoim składzie także aktywne jony srebra. Ich obecność jest niezwykle pomocna, ponieważ pomagają w zwalczaniu nieprzyjemnych objawów nadmiernego wysiłku. Dzięki działaniu bakteriobójczemu jony srebra niwelują zapach wywoływany przez nadmiernie produkowany pot. Stosowanie tego typu bielizny jest dobrym rozwiązaniem w przypadku biegów na długi dystans.

Gdzie kupić bieliznę termoaktywną?

W bieliznę termoaktywną, dedykowaną dla biegaczy, możesz z łatwością zaopatrzyć się w internecie. Wśród dostępnych sprzedawców pragniemy polecić sklep internetowy runshop.pl specjalizujący się w dostarczaniu ubrań i akcesoriów przeznaczonych dla fanów biegania na świeżym powietrzu. Oferta runshop.pl została dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających biegaczy. Zakupione produkty podlegają zwrotowi w okresie do 14 dni od momentu zakupu, a ich wysyłka następuje w ciągu 24 godzin. Pozwala to na przetestowanie zakupionych produktów oraz wybór tych, które będą odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dlaczego warto włączyć zdrowe tłuszcze do...

​Tłuszcze stereotypowo wśród bardzo wielu osób nie kojarzą się dobrze.  Szczególnie...

Spodnie do biegania – jakie wybrać, aby...

Każdy świadomy miłośnik biegania doskonale zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie dla...

Jak wyposażyć siłownię?

​Niezależnie od tego, czy zamierzasz odświeżyć wyposażenie siłowni, czy zbudować je od...